جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

این مردهای غمگین و نازنین

  این نوشته رو از وبلاگ يك خانم برداشتم،به نظرم خیلی جالبه و از یک خانم بعید !
  یک وقت هایی فکر میکنم مرد بودن چقدر می تواند غمگین باشد. هیچ کس از دنیای مردانه نمی گوید. هیچ کس از حقوق مردان دفاع نمیکند. هیچ انجمنی با پسوند «... مردان» خاص نمیشود. مرد ها نمادی مثل رنگ صورتی ندارند. این روزها همه یک بلند گو دست گرفته اند و از حقوق ، دردها و دنیای زنان می گویند. در حالی که حق ، درد و دنیای هر زنی یکی از همین مردها است. یکی از همین مردهایی که دوستمان دارند. وقتی میخواهند حرف خاصی بزنند هول می شوند. حتی همان مرد هایی که دوستمان داشتند ولی رفتند...
  یکی از همین مرد های همیشه خسته، از همین هایی که از 18 سالگی دویدن را شروع میکنند و مدام باید عقب باشند، مدام باید حرص رسیدن به چیزی را بخورند، سربازی، کار، در آمد، تحصیل و... همه از مرد ها توقع دارند. باید تحصیل کرده باشند، پولدار، خوشتیپ، قد بلند، خوش اخلاق، قوی و... خدا نکند یکی از اینها نباشند.

  ما هم برای خودمان خوشیم! مثلا از مردی که صبح تا شب دارد برای در آمد بیشتر، برای فراهم کردن یک زندگی خوب برای ما که عشقشان باشیم به قولی سگ دو می زند، توقع داریم که شب بیاید زیر پنجره مان ویلون بزند و از مردی که زیر پنجره مان ویلون می زند توقع داریم که عضو ارشد هیات مدیره ی شرکت واردات رادیاتور باشد. توقع داریم همزمان دوستمان داشته باشند، زندگی مان را تامین کنند، صبور باشند و دلداری مان بدهند، خوب کار کنند و همیشه بوی خوب بدهند ، زود به زود سلمانی بروند و غذاهای بد مزه مارا با اشتیاق بخورند و با ما مهمانی هایی که دوست داریم بیایند و هر کسی را که ما دوست داریم دوست داشته باشند و دوست های دوران مجردیشان را فراموش کنند و توی جمع قربان صدقه مان بروند و هیچ زن زیباتری را اصلا نبینند!
  مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند، بیایید قبول کنیم، مرد ها صبرشان از ما بیشتر است. وقت هایی که داد میزنند، وقت هایی که چکشان پاس نمیشود، وقت هایی که جواب اس ام اس شب به خیر را نمیدهند، وقت هایی که عرق کرده اند، تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین. و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستمان دارند و ما همیشه فکر میکنیم که نکند من را برای خودم نمیخواهد برای زیبایی ام میخواهد؟ نکند من را برای شب هایش میخواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟ در حالی که دوستمان دارند؛ ساده و منطقی، مرد ها همه دنیایشان همین طوری است. ساده و منطقی. درست بر عکس دنیای ما.
  بیایید بس کنیم. بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراض یمان را کنار بگذاریم. من فکر میکنم مرد ها، واقعا انقدر ها که داریم نشان میدهیم بد نیستند. مردها احتمالا دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند، فقط همین. کمی آرامش در ازای همه فشار ها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل میکنند. کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب میکنیم، بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مردها از خوشبختی خیلی ساده است.

   

                    
  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 9 تير 1392
  منبع
  برچسب ها : هایی ,داریم ,همین ,دوستمان ,دوست ,دنیای ,توقع داریم ,میخواهد؟ نکند ,دوست داریم ,داشته باشند، ,دوستمان دارند ,
  این مردهای غمگین و نازنین

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر